Elif Kimdir?

Öncelikle herkese merhabalar,

Efendim ben Elif, 1991 doğumluyum ve ODTÜ Havacılık ve Uzay Mühendisliği mezunuyum, ayrıca yüksek lisans yapmaya yine ODTÜ’de Makine Mühendisliği Bölümü’nde devam ediyor ve bir kurumda araştırma mühendisi olarak çalışıyorum. Hobilerim, yeteneklerim, özel ilgi alanlarım vs. kısmına hiç girmeden (ki zaten içinizden bizene ya bunlardan diyorsunuzdur bazılarınız eminim), yani pek de boğmadan, bu blog neden var(olacak) onu özetlemeye çalışayım. Zaten zaman içerisinde laf aralarına müthiş yeteneklerimi sıkıştırıverim. Şaka bir yana, bundan böyle, yazılar da biriktikçe; takip edenlerle tanışıp kaynaşır, fikir alışverişinde bulunuruz nasılsa.

Özet şu,  25 yaşında bir kız, antin kuntin kağıtlara aldığı notları elektronik ortamda, başkalarıyla da paylaşma cesaretini 2-3 yıllık bir düşünce sonrasında nihayet hayata geçirebilmişti.  Bu sayfa açıldığında 34 ülkeyi gezmiş(tam sayı bu sanırım, kimi 38 sayılır diyor), 100’den fazla şehir görmüştü.(sayılar bir blog yazmak için kendimi yeterli görmeye başladığım zamana ait bu arada)

Özellikle son bir yıldır,sağ olsunlar bazı arkadaşların verdiği gaz sanırım cesaretimi toplamam ve artık bir yerlerden başlamam gerektiğini tekrar hatırlattı bana. Pek çok kişiden 5-6 ülke gören, 3-5 lüks restorana giden, Türkçe gramer dahi bilmeyen insanların kendini “blogger” , “gurme”, “gezgin” olarak nitelendirmesi isyanını duydukça artık kolları sıvayabileceğime inancım daha da arttı. Ayrıca, baktım evde seyahat dökümanlarım, anılarım, haritalarım artık dosyalara, dolaplara sığmaz hale gelmiş, pekala bakalım dedim, gaza geldim ve işte burdayım. Artık dünyayı kurtarabiliriz!

Neyse, bu abartılı girizgahı bir tarafa bırakırsak: Kendimi mutlu hissettiğim anların çoğunda seyahat ediyor oluyorum. Seyahat etmek, keşfetmek; cesaret, varlık ve zamandan ziyade hayal, tercih ve bunları nasıl hayata geçirebildiğiniz ile alakalı bir denge. Benim için kendini gerçekleştirme, yaşadığını hissetmek… Seyahat sadece şehirler, ülkelerle sınırlanmayacak kadar öğretici bir alan, kişiliğimin ve hayata bakışımın şu anki halini almasındaki en büyük etken.

Bundan sonra da seyahatin neden tercih olduğunu dilim döndüğünce anlatma, başkalarından fikir ve ilham alma ortamı yakalama, özellikle de dünyayı merak edip yine de evde televizyon karşısında kendini bulanların bahanelerini bir kenara bırakmasına yardımcı olabilme çabasında olacağım.