Bende harita hiç bitmez. Yıllardır gezdiklerimi dün gibi hatırlamama ordan burdan topladığım notlar, eşyalar, broşürleri saklamam dışında en çok haritalara borçluyum sanırım. Mühendislik ve bilgisayar önünde geçirdiğim zamanın fazlalığından mıdır nedir çoğu zaman uygulama kullanmak yerine hala elimde haritalarla dolaşırım.

Küçüklüğümden beri de haritalara pek ilgim olmuştur. Boş kaldığım her zamanda plan yapıp, harita işaretlemek, uygun ve alternatif rotalar bulmak en büyük hobim sanırım bu yüzden de. Haritalarla bir çeşit oyun sanki… Onlara iİlgisi olmayan takip ederleri de ilgili hale getireceğim diye düşünüyorum. Anlayacağınız haritaları daha pek çok kez önünüze sereceğim. Üstelik tatilinizi çok daha uyguna getirecek fikirler de sunacağıma bunlarla.

Nerelere gitmişsin bakalım diye merak edenler için (şimdilik İngilizce notlar içeren, Türkçe’ye en kısa zamanda çevireceğim yorumları) bir harita aşağıdaki gibi. Bakalım düşük bir bütçe ve az zamanlar şimdiye kadar hangi coğrafyalara ayak basabilmişim.

[Google_Maps_WD id=9 map=3]

Bir cevap yazın