Site Hakkında

Sitenin ismi seyahat etmenin bir tercih meselesi olduğunu vurgulamak için ”bazıları gezmeyı sever” şeklinde. Gezmek, büyük bir varlığa ve bolca zamana sahip olmanızı, hatta çok cesur bir insan olmanızı filan gerektiren bir şey değil aslında. Bu ‘gezi’ hayalinizi ne kadar tercih ettiğiniz ve eyleme dökebildiğinizle alakalı bir denge bence.

Site içindeki gruplandırma ise tamamen sınırlar üzerine… Gruplardan birisi belli bir toprak parçasında gezmekle ilgili. Bildiğimiz şehir rehberleri, haritalar, ipuçları bulabileceğiniz kısmı ”sınırlarda seyahat” olarak bir başlıkta topladım. Diğer grup ise, hayata dair her şeyden biraz biraz bilgi sunan, derinliği olan ve birbiri ile aslında bir şekilde bağlantılı olabilecek değerlerle alakalı. Bu değerleri sadece tek bir ülkenin şu anki sınırlarıyla, belli şehirlerle filan düşünmek yanlış olur diye düşündüğüm için de, bu başlığı ”sınırların dışında seyahat” olarak isimlendirdim.

Demem o ki; öğrenmenin tıpkı dünyanın da olmadığı gibi sonu yok. İyi haberse: gerçekte, dünyada sınırlar yok! Bu nedenle başlıklarda genelde ülke isimleri pek yok.